Poznaj naszych mieszkańców....

…niektórych, resztę możecie zobaczyć na żywo

Lemury Katta

Ulubieńcy wszystkich, największe gwiazdy i celebryci Lappyland’ u. Ten krytycznie zagrożony w naturze gatunek można oglądać w naszym parku, jednak to nie wszystko! Nasze lemury to wyjątkowo przyjaźni ambasadorzy swojego gatunku, można do nich wejść nakarmić, a także zrobić sobie z nimi zdjęcie! Wszystko to pod okiem opiekuna. Stadko naszych lemurów, składa się z dwóch samic i dwóch samców.

 

  • Lappy – Urodzony 1 Maja 2020r w Holenderskim Parku
  • Rollo – Urodzony 20 Maja 2022r w Zoo Borysew
  • Luna – Urodzona 13 Maja 2022r w Czeskim Ogrodzie Zoologicznym
  • Lili – Urodzona 26 Maja 2022r w Czeskim Ogrodzie Zoologicznym
20230429_172734

Surykatki

Któż z nas nie kocha uroczej surykatki z Króla Lwa. Nasza grupa surykatek to: Timmon, Pumba i Chicko czekają na spotkanie z Wami. Nasi bracia urodzili się, w 2022r w Zoo Borysew.

 

 

Nandu

Te piękne i majestatyczne ptaki pochodzą z Ameryki Południowej, są dalekimi kuzynami afrykańskich strusi. Nasza para to biały Jacek i szara Agatka. Ptaki te przyjechały do nas z polskiej hodowli.

Renifer tundrowy

Rudolf, prawdziwy symbol świąt i Świętego mikołaja zamieszkał w naszym Parku, aby przybliżyć Wam swoją biologię i pokazać piękno i dostojność. Z chęcią skubnie gałązkę, którą mu podacie. To jak kto się skusi?

Kangur rdzawoszyi

To jedne z najmniejszych i najbardziej uroczych gatunków kangurów, nasze stadko jest bardzo przyjazne i uwielbia wylegiwać się przed naszymi gośćmi. Jagódka urodziła się w 2020r w hobbystycznej hodowli w Polsce, Spike urodzony w 2019r w Holandii, a owocem ich miłości jest Lele, która urodziła się 3 czerwca 2023 w naszym parku.
Mary patagońskie

Czy to króliki, psy a może świnki morskie? Nie! To mary patagońskie, niezwykłe gryzonie z Ameryki południowej. Czy uda Ci się wypatrzeć je na ich wybiegu? Nasza para to George i Lucecita. w 2023r urodziły się bliźniaki Miki i Maja.

Króliczkowo

Zakątek uwielbiany przez wszystkich, a poziom miłości i słodyczy przekracza tu wszelkie granice! Zanurz się w świecie puchatych i milusich króliczków, które można nakarmić i przytulić.

Papugi

Kolorowe i głośne tak opisać można nasze papugi. Kilka gatunków popularnych ptaków, które nieustannie gaworzą między sobą to ciekawa opcja na chwilę przystanku i wpatrzenia się w ich bajeczne upierzenie. Warto przysiąść na chwile przy ich wolierze, by nacieszyć oczy ich pięknem.

Pawie

Kolorowe, majestatyczne ptaki, które z chęcią zaprezentują Wam swoje piękno, wystarczy chwilę poczekać. 15 sierpnia 2023r na świat przyszły małe pawie, które podziwiać można wraz z rodzicami.

IMG-20230618-WA0010

Żółwie

Może nie są to mistrzowie prędkości, jednak warto przyjrzeć im się nie co bliżej. Możecie zobaczyć u nas jednego z największych Żółwi świata- Żółwia pustynnego Abrahama, ponadto żółwia stepowego Tuptusia. W stawie między wolierą papużek a lemurów, spotkać można latem żółwie chińskie, Tadeusza i Zdzisia

Owieczki Kameruńskie

Nasze owieczki urodziły się w 2019r w Zoo Borysew. Nazywają się Zosia i Tosia, czekają na wasze odwiedziny. Uwielbiają być głaskane i karmione.

Kapodzioby

W pobliżu stawu znajduje się woliera z niezwykłymi gęsiami-kapodziobami, w naszym parku meiszka para tych uroczych ptaków. Pamiętajcie jednak żeby zachować dystans ponieważ kapodzioby są bardzo terytorialne i potrafią być agresywne.

Skunks zwyczajny

Każdy z nas zna skunks że złej strony… ale spokojnie nasz Franklin i Balbinka są pokojowo nastawione i nic Wam nie grozi. Urodziły się w 2021 roku w ZOO w Belgii. Są to urocze ssaki, które uwielbiają przytulaski.

Wyderki orientalne

Fala i Bursztyn to nasza parka wyderek orientalnych. Urodziły się w niemieckim Zoo w 2020 roku. Te niezwykłe, ruchliwe i ciekawskie zwierzaki pokażą Wam swoje umiejętności codziennie o 15 w trakcie ich pokazowego karmienia.

Kozy walizerskie

Nasza rodzinka kózek to Malta, Gozo i Comino. Te wyjątkowe Kozy są ubarwione równo na 2 części.

393975347_236945639064042_7788467478196314598_n

Tchórz zwyczajny

Edek i Marlenka to nasze tchórze, choć nazwa wskazuje, że są one płochliwe to wcale tak nie jest. Ich harce można podziwiać godzinami. Przyjechały do nas z hodowli w Holandii, urodziły się w 2023 roku.

Kaczy staw

To wspaniałe miejsce w którym zobaczyć można kilka gatunków pięknych i kolorowych kaczek, w pobliżu stawu znajduje się woliera z niezwykłymi gęsiami-kapodziobami. Pamiętajcie jednak żeby zachować dystans ponieważ kapodzioby są bardzo terytorialne i potrafią być agresywne.

Pyton siatkowy

Nasz Predator ma obecnie 5 metrów i wciąż rośnie, musicie zobaczyć go z bliska.

Alpaki

Alpaki nasi chłopcy to kilku miesięczne alpaki. Wiemy, że bardzo ch ieliscie i wiele razy o nie pytaliście, dlatego Przyjechały do nas na Wasze życzenie.

Osioł domowy

Para naszych osiołków to Fiona i Osioł uwielbiają być karmione i głaskane.

Jeżozwierze indyjskie

Nasze jeżozwierze urodziły się w 2024 roku w niemieckiej hodowli. Nazywają się Asch oraz Trey. Są one dość płochliwe, ale przy odrobinie szczęścia możecie je nakarmić marchewką. 🙂